Mint legtöbbször, most is a „Beállítások” menüpontban van a titok nyitja. Ezen belül a „Biztonság” fül lesz a problémánkra a megoldás. Itt felsorol pár igen hasznos lehetőséget, amik mind a feltörések, lopások megelőzésre szolgálnak. Ilyen például a „Bejelentkezési értesítők”, ahol kérhetjük, hogy a Facebook értesítsen, ha a fiókunkba egy olyan eszközről jelentkeztek be, ahonnan korábban még soha.
Vagy itt található például a „Bejelentkezés-jóváhagyása” gomb, mely arra szolgál, hogy ha ismeretlen böngészőről lépnénk be, akkor egy sms érkezik a telefonunkra, amiben a belépéshez szükséges kódot kapjuk meg.
Ezen kívül még fontos lehet beállítani a „Bizalmi kapcsolatok” mezőben, hogy ki az a 3-5 ember, akiben megbízunk annyira, hogy a fiókunk feltörése esetén a segítségünkre sietnek. Lényege, hogy abban az esetben, ha nem tudunk belépni a fiókunkba, az előzőleg beállított ismerőseink kapnak egy-egy biztonsági kódot. Ezeket a kódokat begyűjtve és megadva a rendszernek, ismét birtokba vehetjük saját kis Facebook fiókunkat. Vigyázat, az összes kódra szükségünk lesz ebben az esetben, tehát olyan személyeket érdemes megadni, akiket el tudunk érni telefonon vagy személyesen!
Ezek a beállítások természetesen nem nyújtanak 100%-os védelmet, de jóval nehezebbé teheti a sötét szobában görnyedő, kettes számrendszerben gondolkodó hackerek dolgát. Ha viszont mégis megtörtént a baj, érdemes jelenti, pláne mivel a jelentéseket anonim módon kezelik. 😉
A te Facebook fiókod teljes biztonságban van? Ha szeretnéd ismerőseidnek is segíteni adataik biztonságát tekintve, nyomj egy lájkot és/vagy megosztást! Köszi!