Ki ez az arc?
Kezdetben még the Facebook néven volt ismert a közösségi felület és egy ismerős arc volt látható a kezdőlapon, aki félig egy bináris kód-felhőbe burkolózott. Csak nemrégiben derült ki, hogy kinek is az arca látható a képen. A nagy titkot Zuckerberg egyik kollégája osztotta meg könyvében. A képen pedig nem más látható, mint a fiatal Al Pacino. Hogy mégis miért pont ő, talán a könyvben kiderül…
Mi a „bökés” valódi funkciója?
Talán a „Súgóközpontban” megtalálhatjuk hogyan is működik a „bökés”, de hogy pontosan miért is hozták létre, mindig is rejtély volt. Általában baráti piszkálódásra, vagy akár flörtölés céljából használják. David Kirkpatrick leírja könyvében, – a The Facebook Effect-ben – hogy Zuckerberg egyszer válaszolt erre a kérdésre: “Azt gondoltam, hogy jó, ha van egy szolgáltatás, amelynek nincs konkrét célja … „ Tehát lényegében semmilyen funkcióval nem bír ez a gomb.
Egy átlagos Facebook-felhasználó ismerősei
Neked hány ismerősöd van Facebookon? 39% -a a Facebook-felhasználóknak 1 -100 ismerőssel rendelkezik, 23%-nak van 101-250 barátja, 20%-nak 251-500 ismerőse és 15% több mint 500 ismerőst tudhat magáénak.
Egy jó hacker kaszálhat
Zuckerbergék felajánlották, hogy aki fel tudja törni a közösségi oldalt, annak 500 $ a jussa. Persze mindez ésszerű keretek között történik és elég sok szabállyal.
Facebook extrákkal
Laura Michaels, 23 évesen létrehozott egy csoportot”I Need Sex” néven. Ebbe a csoportba bárki bekerülhetett, akinek tetszett a profolképe, majd ezekkel a férfiakkal találkozott is személyesen. 10 percen belül a csoport 35 tagra duzzadt és egyre csak bővült. Elmondásai alapján 50 férfivel le is feküdt ezek közül. Azt mondta: “Tudom, hogy ez kockázatos viselkedés, de ugyanakkor nagyon izgalmas is.”
Te tudsz valami további érdekességről a Facebook-kal kapcsolatban?