A népszerű e-mailszolgáltató, amely április 1-én ünnepelte fennállásának 10. évfordulóját, többre is képes, mint csupán üzenetet küldeni. Ahogyan a Mashable összegyűjtötte, vannak olyan testre szabható lehetőségek és gyors hack-ek, amivel sokkal komfortosabbá és egyszerűbbé tehetjük levelezésünket, amíg tudjuk, hogyan lehet megtalálni őket.
Billentyű parancsok:
Próbáltad már néhány gomb segítségével felgyorsítani az e-mailezést? Természetesen lehetséges. Itt megtalálod a billentyűkombinációkat, amelyekkel könnyebbé teheted a levelezésedet.
Csatolmány keresése:
Ha egy olyan e-mailt vadászunk, amiből nekünk csak a csatolmányra van szükségünk, nem kell szerencsére végigpásztáznunk az összes üzenetet. A keresőbe a következő kóddal csak a csatolmányos üzeneteket dobja a ki a rendszer: „has:attachment”. Így nem fogunk belefulladni az üres üzenetek tengerébe a keresés közben.
Aláírás elhelyezése:
Hivatalos levelek esetén elég hosszadalmas lenne minden egyes levél végére leírni a nevünket, címünket, elérhetőségünket. Ezek pedig nem elhanyagolható dolgok. Egyszerűen be tudjuk állítani ezt is a fogaskerék fülnél-> Beállítások -> Általános beállítások menüpont, majd itt lefelé haladva megtaláljuk az aláírás menüpontot, amit, ha bejelölünk, szabadon beírhatjuk adatainkat, ami később minden levél alján megjelenik majd.
Üzenet visszavonása:
Előfordult már biztosan mindenkivel, hogy túl gyorsan kattintott a „küldés” gombra, majd azonnal pánikroham tört elő, mert például a főnöknek a tegnapi buli képeit küldtük el kért beszámoló helyett. Ilyenkor mindenkinek az egyetlen vágya egy „visszavonás” gomb…
Elárulok egy titkot: a Gmailen ez a funkció bizony létezik! Kattintsunk a fogaskerék ikonra a jobb oldalon, majd válasszuk a Beállítások lehetőséget. Menjünk a Labs fülre, mjd keressük meg a „Küldés visszavonása” címkét és engedélyezzük!
Innentől majd egy sárga sáv jelenik meg a levél küldése után “Az üzenet elküldve” szöveggel, és felajánlja a lehetőséget, hogy használd “visszavonás”gombot. De legyél gyors – az opció csak néhány másodpercig jelenik meg.
Mellesleg a Gmail Labs olyan kísérleti funkciók „vegykonyhája”, amelyek még nem állnak készen az általános használatra. Bármikor megváltozhatnak, tönkremehetnek vagy eltűnhetnek. Érdemes időnkét böngészni, mert hasznos kis trükkökre bukkanhatunk.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: