Volt már olyan, hogy csak úgy böngésztél az interneten, vagy éppen a Facebookon és előugrott egy bejegyzés amiben hashtagek szerepeltek? Ilyenkor te rá szoktál kattintani azokra?
De mire is jó a hashtag?
A hashtag egy olyan szó, vagy egybeírt kifejezés, ami előtt egy kettős kereszt áll (#). Az ilyen hashtagek egyre több közösségi oldalon megjelennek: a Twitteren, a Facebookon és az Instagramon is. Ezzel a jelöléssel a szavak kattinthatóvá válnak és átvezetnek egy úgynevezett gyűjtőoldalra, ahol a szóval kapcsolatos bejegyzések szerepelnek.
Mutatunk is egy infógrafikát, hogy miért is olyan hasznos hashtageket használni:
Ebből néhány érdekesség:
- Twitteren a hashtagek használatával kétszer magasabb az elköteleződés, mint nélküle
- Facebookon és Twitteren a túl sok hashtag használata kevésbé népszerű, az ideális az 1-2
- Instagramon viszont bátran használhatunk 11, vagy annál több címkét is
Néhány tanács, hogyan is használjuk helyesen a hashtageket:
1. Győződjünk meg róla, hogy még nem létezik ez a címke!
Ez az első lépés, mielőtt elkezdünk népszerűsíteni egy hashtaget, amit úgy gondolunk, hogy a miénk. Egyedinek kell lennie, hiszen csak így kapcsolódik össze az adott szó a márkával. Nálunk még nem annyira elterjedt az egyedi hashtagek használata, úgyhogy ha időben kitalálunk egy megkapó és különleges szót, azt azonnal állítsuk a mi oldalunkra! 😉
2. Ösztönözzük a felhasználókat a hashtagünk használatára!
Kinek ne jönne jól az ingyen reklám? Minél több felhasználó használja a saját hashtagünket, annál nagyobb lesz az elérése természetesen.
3. Népszerűsítsük hashtageinket, amikor csak lehet!
A bejegyzésekben szerepeljenek hashtagek, minél több, annál nagyobb az esélye, hogy megragadja a felhasználók figyelmét. (Azért nem szabad túlzásba sem esni, 3 hashtag bőven elég egy bejegyzésbe.) Ha elég fülbemászó szavakat kezdünk el címkézni, megragad az emberek fejében. A hirdetésekben is bátran használjunk a hashtagek!
Neked van már saját egyedi hashtaged? Itt az ideje gondolkodni rajta!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: