Több oka is lehet:
Az egyik ok az úgynevezett árnyékprofil – ennek létezését a Facebook is elismerte. Amikor ismerősöket keresünk a Facebookon, engedélyezzük, hogy hozzáférjen az e-mail fiókban lévő címünkhöz, sőt, okostelefonunkon még a telefonkönyvünkhöz is. Ekkor azonban olyan ismerősök telefonszámához, vagy másodlagos e-mail-címéhez is hozzájut, akik bár fent vannak Facebookon, nem adták meg ezeket az adataikat. Tehát másokon keresztül is hozzájuthatnak adatainkhoz.
A másik ludas egy androidos játék lehet. A Cowboy Adventure és Jump Chess nevű játékok például olyan trójai vírust tartalmaztak, amelyek lehetővé tették a játékosok facebookos adatainak ellopását. Ezeket azóta a Google törölte és telepítés előtt figyelmezteti a felhasználókat. A jelentésekből kiderül, hogy az ilyen vírusos programok megközelítőleg 1%-ot sem tesznek ki.
De olyan is volt, amikor a Facebook dolgozói nyúlnak mellé. A hibát a Facebook egyik régebbi szolgáltatása, az archívumletöltő okozta. Az algoritmus rosszul volt beállítva, ezért a profil letöltők olyan adatokhoz is hozzájutottak, amiket amúgy nem osztottak meg.
Tehát mindig legyünk elővigyázatosak, hogy milyen programot töltünk le, vagy mit is használunk éppen!
Néhány jó tanács a végére: